Zatoka Szpiegów odc. 5 i 6 streszczenia, ile odcinków? Powtórki w TV i VOD

0 2 119

Zatoka Szpiegów streszczenie odcinków 5 i 6. Zobacz gdzie i kiedy oglądać powtórki oraz ile odcinków ma serial, który od stycznia emitowany jest w telewizji TVP 1 i internecie.

Zatoka Szpiegów ile odcinków?

Serial Zatoka Szpiegów w TVP 1 emitowany jest w niedziele o godzinie 20:20. Odcinek 5 wyemitowany zostanie 4 lutego.

„Zatoka szpiegów” to serial historyczny osadzony w realiach II wojny światowej, którego bohaterem jest Franz Neumann, 24-letni porucznik Abwehry. Akcja rozpoczyna się latem 1940 roku w Gdyni. Franz odkrywa, że jego ojcem był Polak i postanawia zostać alianckim szpiegiem, zdobywając informacje o działaniach niemieckiej marynarki wojennej. Rozdarty między lojalnością wobec rodziny, ojczyzny i uczuciem do kobiety, musi podjąć trudną decyzję. Serial oparty jest na prawdziwych wydarzeniach z początku II wojny światowej.

Ile odcinków ma „Zatoka Szpiegów”? Cała historia została zawarta w dziewięciu epizodach.

Powtórka serialu „Zatoka Szpiegów”

Jeśli przegapicie odcinki w niedziele, to powtórki lecą w czwartek w TVP Seriale (godzina 0:20) oraz w piątek w TVP 1 (g. 23:20). Ponadto wszystkie odcinki udostępniane są na TVP VOD (vod.tvp.pl).

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZATOKA SZPIEGÓW NA VOD

„Zatoka Szpiegów” streszczenia odcinków

Zatoka Szpiegów odcinek 4 streszczenie

Zatoka Szpiegów odc. 4 streszczenie

Kurkowski zostaje przewieziony do niemieckiego ośrodka badawczego nad Bałtykiem. Engel próbuje zmusić go do podjęcia dobrowolnej współpracy. Kurkowski odmawia. W dowództwie Kriegsmarine Franz spotyka Gretę. Greta nie kryje, że chciałaby spotkać Franza podczas mających się odbyć następnego dnia regat o puchar Gauleitera.

Franz zdobywa kopię dokumentów dotyczących budowanego na zatoce ośrodka badawczego. Adiutant komandora Kesslera zaczyna podejrzewać Franza o zdradę. Mówi o tym Johannowi. Johanna zarzuca Franzowi nieostrożność. Franz wie, że dla swojego bezpieczeństwa i dla powodzenia akcji zbadania tajemniczego ośrodka na zatoce, będzie musiał pozbyć się młodego adiutanta. Wykorzystuje do tego swoje dawne znajomości w półświatku.

Podczas regat o puchar Gauleitera, podstawiona przez Franza luksusowa prostytutka Lotta wyciąga adiutanta w ustronne miejsce na plaży. Tam znajomy Franza i jego ludzie dokonują reszty – adiutant ginie zrzucony z klifu. Jego śmierć wygląda na nieszczęśliwy wypadek. Po śmierci adiutanta Franz zostaje wyznaczony przez Kesslera do bezpośrednich kontaktów z ośrodkiem badawczym. Tymczasem Engel stawia ultimatum Kurkowskiemu, który wciąż odmawia współpracy. W tym momencie do ośrodka przyjeżdża Franz. Kurkowski rozpoznaje go. Zgadza się na współpracę. W obecności Franza wypowiada głośno swoje nazwisko. Wie, że syn go rozpozna.

Zatoka Szpiegów odc. 5 streszczenie

Franz odwiedza swojego ojca i zdradza mu, że pracuje dla aliantów. Prosi, żeby pomógł mu w sabotażu podczas prób torpedowych. Aby dołączyć Kurkowskiego do tajnego programu torped samonaprowadzających, przekonuje Engela, że polski inżynier jest cenionym ekspertem od tego fragmentu zatoki. Przy okazji Franz dowiaduje się, że SS poszukuje Lotty w związku ze śmiercią Kurta. Natychmiast ostrzega ją i prosi, żeby uciekła z Gdyni. Kessler organizuje piknik na dzikiej plaży, na który zaprasza Gauleitera i swoich najbliższych współpracowników.

Greta cały czas uwodzi Franza, razem wymykają się na odludną część plaży, tam jednak zauważają łódź polskich przemytników. Kiedy Greta biegnie powiadomić swojego męża, Franz odkrywa, że grupą dowodzi pastor Eriksson, który pomaga uciekać ludziom ściganym przez Niemców przedostać się do Szwecji. Widząc nadbiegającego z oddali Kesslera z grupą oficerów, Franz udaje, że zabija dwóch z przemytników, co umożliwia pozostałym ukrycie się przed Niemcami. Wieczorem przy ognisku oficerowie dzielą się przejętą kontrabandą i rozmawiają o starożytnych Gotach, dawnych władcach tych ziem, których uważają za swoich przodków.

W tym czasie Greta idzie popływać i udaje, że się topi, żeby przyciągnąć uwagę Franza. On ratuje ją, czym zyskuje wdzięczność Kesslera, który zgadza się dołączyć Kurkowskiego do tajnego programu torped samonaprowadzających. W Gdyni Lotta z pomocą przyjaciółki Klary szykuje się do wyjazdu. Engel odnajduje ją jednak. Lotta strzela sobie w głowę z pistoletu. Klara ucieka. Staszek jest wściekły na Franza, że doprowadził do śmierci jego przyjaciółki. Na potrzeby komunikacji z Anglikami Franz przyjmuje kryptonim Got. Dostaje od nich zaszyfrowaną informację zapisaną na zdjęciach nagiej kobiety w futrze – to sygnał, że klucz do szyfru znajduje się w książce „Wenus w futrze”.

Zatoka Szpiegów odc. 6 streszczenie

Johann spotyka się z Anną. Nakazuje jej, aby zniknęła z Gdańska. Niebezpieczeństwo tego, że Franz ją spotka jest zbyt duże. W tym samym czasie Neumann kupuje u ulicznego sprzedawcy książkę „Wenus w futrze”. Na ulicy spotyka Engela, który informuje go, że szuka polskiej prostytutki zamieszanej w śmierć adiutanta Kesslera i o polowaniu na działającą w Gdańsku wrogą radiostację. Dzięki kupionej książce Franz odszyfrowuje przesłaną z Londynu wskazówkę dotyczącą sposobu uszkodzenia testowanej przez Niemców nowej torpedy. Kiedy Ilse pyta Franza o znaleziony szyfr, ten przekonuje ją, że to część pracy oficera Abwehry. Tymczasem na zatoce trwają przygotowania do próby nowej torpedy samonaprowadzającej. Odszyfrowane przez Franza informacje pozwalają Kurkowskiemu zmienić parametry sterowania torpedy. A Neumann zaczyna organizować ucieczkę ojca.

Skomentuj

Your email address will not be published.