Dom Pod Dwoma Orłami odc. 10 streszczenie szczegółowe. Ostatni odcinek – jak się skończy serial?

0 24 306

Dom Pod Dwoma Orłami streszczenie odcinka 10. Odcinek wyemitowany zostanie dopiero w niedzielę 12 marca.

Dom Pod Dwoma Orłami odc. 10 streszczenie szczegółowe

Dom Pod Dwoma Orłami odc. 10 streszczenie szczegółowe: Liski przynosi Zofii wyczekiwaną wiadomość – znalazł jej syna, Zbyszka. Jadą do Jeleniej Góry, jednak na miejscu, zamiast syna Zofia rozpoznaje w przedstawionym jej mężczyźnie… Wasylkę. Żeby uniknąć zdemaskowania, on sięga po broń, ale Liski jest szybszy. Później Zofia jedzie do Lwowa, udaje jej się spotkać z Aksinią. Kobieta opowiada, że Zbyszek dokonywał rzezi, ale został złapany w przez UPA. Później Wasylko upił kompanów i uwolnił go, a Zbyszek w zamian dał mu swoje dokumenty.

Brat Zofii, Maurycy, także przeżył ukraińską rzeź. W zakładzie dla nieuleczalnie chorych Zofia spotyka kompletnie łysego, pozbawionego brwi i rzęs staruszka. Mimo starań, Zofii nie udaje się zabrać brata do Polski. Maurycy jako obywatel radziecki musi żyć i umrzeć w ZSRR. Do Wrocławia przyjeżdża Karl Weber. Jest już stary i żegnając się ze światem chciałby jeszcze raz pobyć w Domu pod Dwoma Orłami. Gdy Karl widzi młodą Helenę, poznaje natychmiast córkę ukochanej siostry.

Zofia i Karl umawiają się na następny dzień, ale Karl umiera w nocy w hotelowym pokoju. Ponad pół wieku później Paul przylatuje z Ukrainy do Wrocławia. Nie są już z Marianną tą samą beztroską, szczęśliwą parą jak niedawno. Są skupieni na tym czego się dowiedzieli o przeszłości swoich rodzin. Marianna uważa, że Helena nie można dłużej bać się okazywania uczuć, bólu, który paraliżował ją przez całe życie. Wyrzucanie z pamięci niemieckiej przeszłości było na nic. Marianna wyznaje matce swoje głębokie uczucie… ale w języku niemieckim. Ujawnienie prawdy wszystkim przynosi ulgę.

Kiedy emisja odcinka 10?

Serial Dom Pod Dwoma Orłami odc. 10 wyemitowany zostanie 12 marca w telewizji TVP 1 o godzinie 20:20. To ostatni odcinek i niestety sezon 2 nie powstanie.

Skomentuj

Your email address will not be published.