Polowanie na Ćmy odc. 3 i 4. Ile odcinków? Streszczenie szczegółowe

0 1 033

Polowanie na Ćmy ile odcinków ma serial? 2 kwietnia telewizja TVP 1 wyemituje odcinek 3, dwa tygodnie później premiera odc. 4. Zobacz o czym opowiada najnowszy serial, jaka jest obsada, ile ma odcinków oraz przeczytaj streszczenia szczegółowe odc. 3 i 4 w naszym serwisie.

Polowanie na Ćmy ile odcinków?

Serial Polowanie na Ćmy można oglądać w telewizji TVP 1 w każdą niedzielę o godzinie 20:20. 2 kwietnia premiera Polowanie na Ćmy odc.3. Dwa tygodnie później wyemitowany zostanie Polowanie na Ćmy odc 4. Streszczenia szczegółowe obu epizodów znajdują się poniżej.

Ile odcinków ma Polowanie na Ćmy? Sezon 1 składa się z siedmiu odcinków. Ja na razie nie wiadomo czy będzie szansa na kontynuacje.

Powtórki serialu Polowanie na Ćmy w TVP i na VOD

Jeśli nie możecie obejrzeć Polowanie na Ćmy odc. 3 w niedzielę, to powtórka wyemitowana zostanie w czwartek o godzinie 0:30 w TVP Seriale oraz w piątek o 23:30 w TVP 1. Oczywiście wszystkie odcinki dostępne będą online za darmo i bez rejestracji na platformie TVP VOD (vod.tvp.pl).

Streszczenia szczegółowe serialu Polowanie na Ćmy

Polowanie na Ćmy odc. 3 streszczenie szczegółowe

Yvette – na prośbę Szczerba – idzie do mieszkania przyjaciela Marcela, Jakuba na Nalewkach, aby przekazać mu informację o zagrożonych skrzynkach kontaktowych PPS. Przy tej okazji spotyka się z Haną, siostrą Jakuba, która wkrótce ma brać ślub. Przypadkiem słyszy na ulicy rozmowę Gruna z żydowskim alfonsem, Zismanem o wywożeniu kobiet do Argentyny. Szlimakowska próbuje zaprzyjaźnić się z Juriną, licząc na to, że jej petersburskie koneksje pomogą jej w sprzedaży lokalu i wyjeździe do Biarritz. Dla Jurny spotkania ze Szlimakowską są odkrywaniem nowego świata i odskocznią od sfrustrowanego przemocowego męża.

Nowe modne suknie, herbata w modnym lokalu, spacer w Łazienkach, Jurina zmienia swoje przyzwyczajenia, poddając się urokowi nowej przyjaciółki. Grun zjawia się w burdelu u Szlimakowskiej i próbuje zastraszyć Yvette, którą widział na Nalewkach. Z opresji ratuje ją Szlimakowska. Yvette wyznaje pracodawczyni, że widziała Gruna u Czarnego i że ma on coś wspólnego z handlem kobietami. Szlimakowska radzi Yvette, by nie mieszała się w to. Szczerb w imieniu organizacji żąda od Yvette przechowania w piwnicy u Szlimakowskiej niewygodnego pakunku i Marcela. Uważa, że w oficynie burdelu dla Rosjan nikt nie będzie węszył. Kiedy Yvette odmawia, Szczerb przekazuje jej list z Syberii, od jej ukochanego Józefa. Pod wpływem emocji Yvette zgadza się kolejny raz pomóc spiskowcom. Grun przedstawia Margrafskiemu plan działania: chce skierować nienawiść ludu przeciwko burdelom, sutenerom i prostytutkom, zamiast przeciw carskiej władzy.

Wierzy, że tłum omamiony hasłami odnowy moralnej, zapomni o walce o niepodległość przeciwko Rosjanom. Margrafski przystaje na plan Gruna. Iskrą zapalającą rozruchy ma być prowokacja w dzielnicy żydowskiej. Wtedy właśnie ślub bierze Hana, siostra Jakuba, córka szefa cechu rzeźników. To ona zostaje porwana i to jej uprowadzenie ma być początkiem zamieszek. Rodzina Hany, by ją odnaleźć, szuka pomocy u Gruna. Ten kieruje ich na żydowskich alfonsów, sugerując, że być może to oni porwali dziewczynę. Grun sprawnie napuszcza jednych na drugich, napinając spiralę zemsty. Aby jednak przez zamieszki w mieście nie stracić na własnych interesach, każe Winawerowi przyspieszyć kolejny transport dziewczyn do Argentyny. Spotykają się u Czarnego. Wśród ukrywanych tam dziewczyn czekających na transport, przetrzymywana jest też Hana.

Polowanie na Ćmy odc. 4 streszczenie szczegółowe

Jakub, brat Hany, bez skutku prosi Szczerba o wsparcie w szukaniu siostry. Yvette ostrzega go przed Grunem, ale nie może zrobić nic poza tym. Okazuje się, że Luba Czajka, jedna z pracownic Szlimakowskiej, donosi Grunowi o tym, co dzieje się w domu publicznym Szlimakowskiej, co ułatwia Grunowi szantażowanie jej i wymuszanie haraczy. Dziewczyna robi to, by chronić młodszą siostrę przed porwaniem przez Gruna do burdelu Czarnego. Kiedy Grun prowadzi Lubę do meliny Czarnego, by ją zastraszyć i pokazać, co czeka jej siostrę, gdy nie będzie posłuszna, dziewczyna słyszy wołanie Hany.

Jurina podczas kolejnego spotkania ze Szlimakowską orientuje się, że jej nowa przyjaciółka nie spotyka się z nią bezinteresownie; faktycznie chodzi o koneksje Juriny w Petersburgu. Stwierdza jednak, że dla niej samej te spotkania też są cenne. Jurina nadal jednak nie wie, kim naprawdę jest Szlimakowska. Kiedy na raucie w Rosyjskim Domu wymienia nazwisko nowej znajomej, inne Rosjanki brutalnie tłumaczą jej, z kim tak blisko się zaprzyjaźniła. Tymczasem Grun nadal knuje swoją intrygę i sieje dezinformację, ostrzega alfonsów przed rodziną Hany, przed jej porywczym bratem socjalistą. Yvette mówi ukrywanemu w piwnicy u Szlimakowskiej Marcelowi o porwaniu Hany.

W emocjach Marcel próbuje pocałować Yvette, która go odtrąca. Dziewczyna nie zdaje sobie sprawy, że jest cały czas obserwowana przez pracowników Szlimakowskiej. W burdelu odwiedza Yvette nieznajomy Ustroński, przysłany przez Józefa z Paryża. Wychodzi na jaw, że list z Syberii został sfałszowany przez Szczerba, by mógł on łatwiej manipulować Yvette. Okazuje się, że Józef na zlecenie socjalistów razem z Yvette dokonał włamania, by ukraść kosztowności, które pozwoliłyby finansować działalność organizacji. Zostali przyłapani, ale aresztowano tylko Yvette, Józef uciekł z kosztownościami, po czym został ewakuowany do Paryża. Ustroński stara się usprawiedliwiać postawę Józefa.

Yvette jest w rozpaczy. Jej świat, wszystkie plany i nadzieje walą się w gruzy. Upija się do zatracenia, ale wtedy właśnie Szlimakowska ze swoimi ochroniarzami wyciąga Marcela z piwnicy. Dochodzi do konfrontacji. Jakub i Heszel, mąż Hany, próbują negocjować z alfonsami, ale kończy się to tragicznie: Jakub ginie, a Heszel trafia w ciężkim stanie do szpitala. Tymczasem manipulacje Gruna odnoszą skutek. Grupa uzbrojonych w noże żydowskich rzeźników w odwecie za porwanie Hany i śmierć Jakuba maszeruje na burdel Zismana.

Skomentuj

Your email address will not be published.