Zepsuty Netflix – jakie są najczęstsze przyczyny i jak sobie poradzić?

0 127

Z całą pewnością Netflix jest obecnie jedną z najpopularniejszych platform streamingowych na świecie. Jednak nadal jest to aplikacja, która może ulec awarii i nie pozwalać na wygodne oglądanie filmów czy seriali. Co zrobić w takim przypadku? W tym artykule znajdziesz sposoby rozwiązania różnych problemów.

Jakie są przyczyny awarii Netflixa?

Warto zauważyć, że aplikacja może ulec awarii na różne sposoby. Objawy, jakie się wtedy pojawiają mogą sprawiać, że nie uruchomisz Netflixa, obraz będzie niskiej jakości, filmy będą się co chwilę zacinały, czy też pojawi się blokada ze strony samej platformy.

 • Słabe łącze internetowe – w przypadku gdy Internet z którego korzystasz nie posiada zbyt dobrej przepustowości, można oczekiwać rozmaitych problemów z Netflixem oraz podobnymi usługami korzystającymi z sieci. Przede wszystkim możesz zauważyć, że film się co chwilę zacina lub jego jakość jest na niskim poziomie. Warto sprawdzić za pomocą internetowych usług testowych, na jaką prędkość pozwala Twoja sieć. Wystarczy wejść na telewizorze w Google i znaleźć usługę speedtest. Po jej uruchomieniu pojawią się informacje o realnej prędkości wysyłania oraz pobierania danych.
 • Stara wersja oprogramowania – chodzi tu zarówno o kwestię samej aplikacji Netflix jak i systemu telewizora. W tym pierwszym przypadku, zbyt stara wersja może nie pozwalać na prawidłowe łączenie się z platformą. Dlatego też konieczne jest jej zaktualizowanie, o ile to możliwe. Podobnie jeśli chodzi o sam system telewizora, tu też trzeba podjąć się aktualizacji.
 • Korzystanie z konta na różnych adresach IP – ze względu na nowe regulacje jakie zastosował Netflix, obecnie można korzystać z konta w ramach jednego gospodarstwa domowego. Jeśli ktoś spoza domu (czyli sieci lokalnej w tym przypadku) będzie korzystał z tej platformy, może zostać tam zablokowany. Jednak Netflix nie uściślił wielu wątpliwości na ten temat, więc nie wiadomo jakimi dokładnie kryteriami się kieruje.
 • Nadmiar uruchomionych aplikacji – w momencie gdy na telewizorze jest w danej chwili zbyt wiele uruchomionych programów, jego pamięć wewnętrzna może być zbyt słaba. Należy więc postarać się o ich ograniczenie, co pomoże w prawidłowym działaniu Netflixa.
 • Problem z działaniem systemu telewizora – sam system w telewizorze, może doznać awarii, przez co nie pozwala na prawidłowe korzystania z konkretnych aplikacji. Jest to błąd wewnętrzny, który jeśli nie był widoczny od początku, jest zazwyczaj łatwy do usunięcia.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji o przyczynach awarii Netflixa, możesz o nich przeczytać w serwisie https://satelitarnecyfrowe.pl/netflix-nie-dziala-na-tv/.

Jak poradzić sobie z awarią Netflixa?

Skorzystaj z poniższej listy kroków po kolei, a zdołasz poradzić sobie z większością problemów jakich może przysporzyć Ci Netflix.

 1. Wyłącz i włącz telewizor – wystarczy skorzystać w tym celu ze swojego pilota.
 2. Aktualizacja – zaktualizuj do najnowszej wersji aplikację Netflix oraz system telewizora, jeśli jest to możliwe.
 3. Wyłącz inne aplikacje – skorzystaj z ustawień w swoim telewizorze do wyłączenia innych uruchomionych aplikacji.
 4. Odłącz dodatkowe urządzenia – telewizor może nie poradzić sobie z nadmierną liczbą urządzeń, także wszystko czego nie potrzebujesz powinno zostać odpięte.
 5. Wyczyść pamięć telewizora – w części Smart TV w ustawieniach znajdziesz możliwość wyczyszczenia pamięci, co także może pomóc z działaniem Netflixa.
 6. Ponownie zainstaluj Netflixa – odinstaluj go i zainstaluj, jeśli urządzenie na to pozwala.
 7. Przywróć telewizor do ustawień fabrycznych – w ustawieniach telewizora znajdziesz tę opcję, zapewne w zakładce zaawansowane lub ogólne.

W przypadku komunikatu z błędem o zablokowaniu Netflixa ze względu na współdzielenie kont, należy poradzić sobie inaczej. Trzeba zorientować się jakie jest główne IP urządzenia (pierwszego sprzętu używanego przez konto Netflix), skopiować je i skorzystać z VPN gdzie umieści się ten adres. To prosty sposób na obejście tej blokady, z którego skorzystało już wiele osób.

Ta prosta liczba kroków umożliwi szybkie poradzenie sobie z większością problemów, których może przysporzyć Netflix. W razie potrzeby można oddać telewizor do serwisu lub konieczna będzie zwyczajnie jego wymiana. Wszystko zależy od konkretnego modelu, a raczej jego funkcji oraz ogólnego oprogramowania z którego korzysta. W razie potrzeby można do urządzenia podłączyć Mi Stick, a telewizor będzie służył jedynie jako ekran.

Skomentuj

Your email address will not be published.