Pomysły na udekorowanie małej choinki

0 146

Są osoby, które co roku, dekorują swoje domy na święta w bardzo podobny sposób. Jednak są też tacy, którzy za każdym razem szukają innego pomysłu. Ci pierwsi mają łatwiej, bo wystarczy wyjąć dekoracje świąteczne i poustawiać je w odpowiednim miejscu. Inni za to powinni już z wyprzedzeniem zacząć myśleć, co im się podoba w danym roku, jaka aranżacja do nich przemawia i co chcieliby wykorzystać u siebie.

Dla lubiących ręczne robótki

Lubisz rękodzieła? Samodzielnie wykonujesz konkretne ozdoby, a może uwielbiasz wyroby innych osób? Choinka przybrana w takie dekoracje będzie dla Ciebie odpowiednią propozycją. Możesz się tutaj zdecydować na dekoracje wykonane z filcu albo włóczki. Te pierwsze mogą być płaskie, ale możesz wybrać takie, które będą miały w środku wypełnienie, aby były większe i bardziej wyraziste.

Warto jednak na samym początku zastanowić się, czy mają one być w jednym kolorze, czy różnokolorowe. Dodatkowo warto również przemyśleć czy mają prezentować jeden wzór, czy mają przedstawiać różne figury geometryczne, zwierzęta i przedmioty. Tak przygotowane dekoracje będą ozdobą każdej choinki. Co więcej, będą mogły być wykorzystywane przez kolejne lata.

Papierowe dekoracje możesz zrobić z dziećmi

Jeszcze inną propozycją dla osób, które lubią ręcznie wykonane przedmioty, będą dekoracje stworzone z papieru. Co ważne, tutaj mogą pomóc dzieci! Takie coroczne, wspólne przygotowywanie ozdób może stać się rodzinną tradycją. Dobrym pomysłembędą ozdoby papierowe, mające formę przestrzenną. Z mniejszymi dziećmi możesz po prostu wyciąć ptaszki, aniołki, głowę Mikołaja czy okrągłe bombki, które dziecko przyozdobi.

Tak przybrane choinki świąteczne będą dawały wiele radości, a przy tworzeniu ozdób czy późniejszym ich wieszaniu, będziesz miał szansę nawiązać z dzieckiem niesamowitą więź. W późniejszych latach może się okazać, że to będzie jedno z jego ulubionych wspomnień, z tego niezwykłego okresu.

Nie lubisz prac ręcznych albo nie masz na nie czasu?

Być może nie lubisz zajmować się rękodziełem i jednocześnie nie znasz nikogo, od kogo mógłbyś zamówić takie dekoracje. Wówczas możesz zdecydować się na gotowe propozycje, które znajdziesz w licznych sklepach. Mogą to być jednokolorowe bombki, które zawisną na Twojej choince. Dla przełamania barwy możesz wybrać łańcuch w innym odcieniu, który będzie oplatał całe drzewko.

Dekoracje na choinkę często są tworzone ze szkła, plastiku, drewna, słomy, włóczki czy filcu – każdy znajdzie coś dla siebie. Niektórzy wieszają na choince również plasterki pomarańczy, pierniki albo cukierki. Drzewko ma wówczas swój niepowtarzalny urok. Niejednokrotnie dodatkowo w jej okolicy unosi się aromatyczny zapach cytrusów, ale jednocześnie trzeba uważać, aby wszystkie ozdoby dotrwały przynajmniej do wigilijnej wieczerzy. Nie mniej, propozycji na udekorowanie choinki jest sporo i warto z wyprzedzeniem rozejrzeć się za czymś, co w tym roku chciałbyś wykorzystać przy ozdabianiu swojego drzewka.

Artykuł sponsorowany

Skomentuj

Your email address will not be published.