Naprawa frezarek kosmetycznych – czy to się opłaca?

0 126

Awaria frezarki w salonie kosmetycznym może źle wpłynąć na komfort pracy. Urządzenie, które nadmiernie się przegrzewa, wpada w wibracje czy niespodziewanie się wyłącza, obniża jakość wykonywanych usług. Podpowiadamy, kiedy naprawa frezarek kosmetycznych się opłaca, a kiedy lepiej kupić nowy sprzęt.

Dlaczego frezarki się psują?

Frezarki kosmetyczne są stosowane m.in. do zdejmowania stylizacji, przygotowania płytki paznokcia czy usunięcia skórek. Choć służą do delikatnych zabiegów manicure i pedicure, to urządzenia, które pracują w naprawdę trudnych warunkach. Są często eksploatowane, narażone na pył, przegrzanie i kontakt z chemikaliami.

Również brak systematycznej konserwacji i błędy w użytkowaniu, takie jak niewłaściwy dobór prędkości obrotów do wielkości freza, mogą spowodować awarię frezarki.

Niektóre uszkodzenia wynikają z drobnej usterki. Wystarczy wymiana silniczka czy kabla, aby frezarka do paznokci działała jak nowa. Nie wiąże się to z dużymi kosztami, a takie części zazwyczaj można wymienić samodzielnie.

Gdy jednak trudno zdiagnozować problem, lepiej zlecić to fachowcom. Oddając frezarkę kosmetyczną do serwisu, można liczyć na profesjonalną naprawę. Koszty zależą oczywiście od rodzaju komponentów, które trzeba wymienić. 

Zalety naprawy frezarek kosmetycznych

Powody, dla których warto oddać zepsutą frezarkę do serwisu:

  1. Oszczędność kosztów: zakup nowego profesjonalnego sprzętu to nawet 3 tys. zł. Zazwyczaj naprawa frezarki kosmetycznej opłaca się bardziej.
  2. Oszczędność czasu: wybór urządzenia, które ma służyć wiele lat, musi być przemyślany i nie warto się spieszyć z decyzją. Pracownicy serwisów, które regenerują frezarki, wiedzą, że to sprzęt codziennego użytku, niezbędny w każdym salonie. Dlatego starają się, aby naprawy frezarek kosmetycznych trwały jak najkrócej. Firmy takie jak Serwisfryz-kos są w stanie dokonać diagnozy problemu już w ciągu doby.
  3. Profesjonalne doradztwo: decydując się na naprawę frezarki, można liczyć na ekspercką opinię dotyczącą prawidłowego użytkowania i konserwacji.

Kiedy warto kupić nową frezarkę?

Naprawa nie opłaca się, jeśli trzeba wymieniać drogie komponenty w sprzęcie, który jest już przestarzały. Kolejnym argumentem przemawiającym przeciwko naprawie takiej frezarki kosmetycznej, jest zbyt długi czas konieczny na usunięcie usterki. Czasami nawet brakuje elementów do takich modeli, a ich sprowadzenie może trwać długo i być nieekonomiczne. Poza tym, zdarza się, że jedna zepsuta część, spowodowała uszkodzenia kolejnych, co też dodatkowo podnosi koszt naprawy awarii frezarki.

Skomentuj

Your email address will not be published.