Wspaniałę Stulecie odc. 116, 117, 118 streszczenia odcinków

2 040

Wspaniałe Stulecie 116, 117, 118 streszczenie szczegółowe odcinków po polsku. Serial można oglądać zarówno w TVP 1, jak i TVP Kobieta. Powtórki dostępne są w TV i na TVP VOD.

Turecki serial Wspaniałe Stulecie

Serial Wspaniałe Stulecie emitowany jest od poniedziałku do piątku. Nowe odcinki rozpoczynają się o godzinie 14:00 w TVP 1 oraz o 19:30 w TVP Kobieta. Ostatni odcinek można obejrzeć następnego dnia. Stream w internecie z TVP 1 udostępnia WP Pilot.

Powtórki odcinków serialu Wspaniałe Stulecie, a także wszystkich innych, po polsku można oglądać w internecie na platformie TVP VOD (vod.tvp.pl). Dostępne są tam już wszystkie odcinki!

W najbliższych dniach emisja odcinków 116, 117, 118. Wspaniałe Stulecie odc. 116 wyemitowana zostanie w poniedziałek.

Wspaniałe Stulecie ile odcinków

Ile odcinków ma serial Wspaniałe Stulecie? W Polsce jest ich 312. Wszystkie dostępne są już na TVP VOD, dlatego, że ten turecki serial był już emitowany we wcześniejszych latach. Mimo to w 2022 roku również cieszy się dużym zainteresowaniem.

Wspaniałe Stulecie streszczenie odcinków

Wspaniałe Stulecie 114 streszczenie

Daye Hatun zostaje wypędzona z pałacu za zabicie akuszerki. Jej miejsce zajmuje Nigar kalfa. Ibrahim pasza każe zainstalować w swoim domu wystawny tron; siedząc na nim ma przyjąć austriackich posłów. Przemawiając do nich, stawia się na równi z sułtanem, co zostaje odnotowane przez skrybę. Ibrahim postanawia rozstać się z Nigar. Tymczasem Idris aga, któremu sułtanka Hatice kazała śledzić męża, odkrywa jego romans i donosi o tym sułtance matce.

Wspaniałe Stulecie 115 streszczenie

Sułtanka matka postanawia opowiedzieć o wszystkim Sulejmanowi. Niespodziewanie odwiedza ją Nigar z wiadomością o napadzie na Daye hatun. Podczas rozmowy służąca wyznaje, że jest w ciąży z wielkim wezyrem. Zdenerwowana sułtanka każe Sümbülowi zamknąć Nigar w lochu. Wkrótce traci przytomność. Hürrem wciąż obawia się o życie swoich dzieci.

Wspaniałe Stulecie 116 streszczenie

Idris aga ma zamiar ujawnić tajemnicę Ibrahima paszy przed sułtanką Hürrem. Tymczasem wielki wezyr szykuje się do wyprawy na wschód, by stłumić zamieszki przy granicy z Persją. Nigar nie ujawnia ciąży w obawie, że ukochany każe jej pozbyć się dziecka. Sułtanka matka odzyskuje przytomność.

Wspaniałe Stulecie 117 streszczenie

Sułtanka matka jest sparaliżowana. Daye hatun wraca do pałacu, by się nią zająć. Nigar kalfa zostaje w pałacu jako skarbniczka. Sułtan decyduje, że dopóki jego matka nie odzyska sił, haremem będzie rządzić Mahidevran. Sułtanka postanawia pozbyć się z haremu służących Hürrem, z Gül agą na czele.

Wspaniałe Stulecie 118 streszczenie

Ibrahim wraca z wyprawy na wschód kraju, która była częścią przygotowań do wojny z Iranem. Sułtan jest coraz bardziej zaniepokojony pychą wielkiego wezyra. Nigar z coraz większym trudem ukrywa ciążę. Mahidevran obawia się, że jeśli jej syn Mustafa obejmie we władanie prowincję, ona także będzie musiała opuścić pałac Topkapi. Gülah namawia jednego z halabardzistów, aby zabił Fatmę, jej największą rywalkę. Intryga obraca się przeciwko niej. Tuż przed opuszczeniem pałacu, Gülah przypadkiem poznaje sekret Ibrahima paszy.

Wspaniałe Stulecie 119 streszczenie

Ibrahim każe Nigar dowiedzieć się, kto podsłuchiwał ich rozmowę. Gülah bezskutecznie usiłuje spotkać się z sułtanką Hürrem. Mahidevran, wbrew regułom, nie opuszcza pałacu wraz z synem, który obejmuje władzę nad prowincją Manisa. Służąca Fatma niestrudzenie próbuje uwieść księcia Mustafę. Gülah znika w tajemniczy sposób, tuż przed spotkaniem z Hürrem. Ibrahim robi wszystko, by Nigar opuściła pałac, zanim ktokolwiek dowie się o jej ciąży.

Wspaniałe Stulecie 120 streszczenie

Usunięcie Nigar z pałacu wzbudza podejrzenia sułtanki Hürrem. Hürrem przygotowuje intrygę, w wyniku której Mahidevran ma zostać oskarżona o próbę pozbycia się sparaliżowanej sułtanki matki. Spisek wychodzi na jaw. Zaangażowany we wszystko Gül Aga musi opuścić pałac. Gülsah, która cudem uszła z życiem, wreszcie spotyka się z sułtanką Hürrem.

Wspaniałe Stulecie 121 streszczenie

Gülsah opowiada Hürrem prawdę o romansie Ibrahima z Nigar. W zamian za to sułtanka bierze pobitą służącą pod swoją opiekę. Mahidevran szasta haremowym złotem i zaczyna wzbudzać powszechny niepokój. Wysyła także do alkowy sułtana nałożnicę. Spotkanie władcy z piękną Rusinką przerywa niespodziewana wiadomość. Sułtanka matka odzyskuje przytomność.

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.