Wakacje za granicą. Poznaj nasze propozycje!

0 109

Wakacje za granicą dla jednych kojarzone są z luksusem, a dla innych jest to oczywista opcja na wypoczynek. Odwiedzając Abu Dhabi, czy Zanzibar mamy gwarancję pięknej pogody oraz wspaniałych przygód, jakie czekają na nas w tych dalekich zakątkach ziemi.

Wakacje za granicą – dlaczego warto?

Głównym powodem, dla którego wybieramy się na zagraniczne wakacje jest przede wszystkim chęć poznania innych kultur, zwiedzania nowych miejsc. Nie ma się również co oszukiwać, że wyjeżdżając na urlop za granicę mamy pewność, że będzie on pełen słońca i zachwycających plaż. Wakacje poza Polską to doskonała alternatywa dla wszystkich tych, którzy mają dosyć zatłoczonych plaż nad Bałtykiem. Pogoda nad polskim morzem bywa nieprzewidywalna. Nawet najbardziej wiarygodne prognozy pogody czasem nie są w stanie jej dobrze przewidzieć. 

Wakacje za granicą mogą okazać się także bardziej korzystne finansowo. Organizując wyjazd na własną rękę, gdy jesteśmy dość elastyczni, jeżeli chodzi o termin wyjazdu i śledzimy skrupulatnie oferty noclegowe możemy wyjechać, nie wydając majątku. Atrakcyjne finansowo mogą okazać się też wycieczki z biurem podróży. Sprawdzając oferty last minute bądź first minute z łatwością znajdziemy wycieczki w okazyjnej cenie.

Wycieczka do Abu Dhabi

Abu Dhabi miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które niezwykle szybko się rozwija. Jest to bardzo modny kierunek wybierany na wakacyjny wypoczynek. Nie brakuje tu zachwycających perełek nowoczesnej architektury, takich jak zapierające dech w piersiach szklane drapacze chmur. Fascynujące plaże wypełnione białym i drobnym piaskiem rewelacyjnie komponują się z błękitem wody. Bez wątpienia w tak czarującym otoczeniu można dobrze wypocząć. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://travelers.pl/abu-dhabi

Abu Dhabi jest chętnie wybieraną destynacją ze względu na warunki pogodowe. Upalne lato i ciepła zima bez wątpienia sprawia, że jest to popularny kierunek wycieczek przez cały rok. Jednak takie wyjazdy to nie tylko plaża. Osoby lubiące bardziej aktywny wypoczynek znajdą również coś dla siebie. Abu Dhabi zachwyca bogactwem, przez co możemy podziwiać tam niezliczone budynki, które wykończone są w luksusowy sposób. Do popularnych atrakcji, które warto zobaczyć zalicza się Wielki Meczet Szejka Zayeda. Jest on jednym z największych meczetów na świecie. Ogromne wrażenie robi nie tylko sam budynek i jego wnętrze, ale i cała jego infrastruktura. W mieście jest też łatwy dostęp do muzeów oraz parków rozrywki, gdzie bez wątpienia zaznamy niesamowitych przygód. 

Podczas wypoczynku nie musimy, więc jedynie leżeć na plaży. Chwilę relaksu zapewnią także wyprawy, podczas których można podziwiać piękno rafy koralowej. Dostęp do wycieczek motorówkami i łodziami wzdłuż wybrzeża zapewnia niezapomniane widoki i atrakcje, które będziemy wspominać długo po urlopie.

Zanzibar – luksusowe wakacje

Zanzibar to egzotyczna wyspa znajdująca się w archipelagu wysp na Oceanie Indyjskim. Ta tanzańska wyspa jest w ostatnim czasie niezwykle popularnym kierunkiem. Zawdzięcza to niewątpliwie przepięknym i rajskim widokom. Piaszczyste plaże, czysta i błękitna woda oraz bezchmurne niebo sprzyjają wypoczynkowi w komfortowych warunkach. 

Dowiedz się więcej z artykułu: https://travelers.pl/wyspy/zanzibar

Mimo że wakacje na Zanzibarze wiążą się z daleką podróżą widoki plaż oraz wielość okolicznych atrakcji sprawia, że warto poświęcić więcej czasu na podróż. Temperatury są znacznie wyższe, niż w Polsce. Planując, jednak wylot na Zanzibar trzeba uwzględnić klimat tam panujący, ponieważ występuje pora sucha i pora deszczowa. Tak daleką wycieczkę warto jest, więc szczegółowo zaplanować. Podobnie jak w przypadku Abu Dhabi Zanzibar, to nie tylko czarujące, piaszczyste plaże. Bez dwóch zdań warto zobaczyć bogatą rafę koralową. Znajdą się też miejsca dla miłośników architektury, którą warto zobaczyć między innymi w stolicy Stone Town. Istnieją tam budynki, na których widnieją wpływy perskie, arabskie, czy portugalskie. Na Zanzibarze zaznamy lokalnego klimatu na licznych targowiskach. Chcąc zapoznać się bliżej z przyrodą na wyspie koniecznie trzeba odwiedzić Park Narodowy Jozani.

Leave A Reply

Your email address will not be published.