Słodkie dekoracje urodzinowe – propozycje dla każdego

0 107

Urodziny to okazja, która zdarza się raz w roku. Każdy solenizant pragnie, by goście zapamiętali jego imprezę urodzinową na długo. I to nie tylko z powodu barwnych świeczek czy urodzinowych wyczynów rozbawionych gości. Jedną z metod z osiągnięcia efektu „WOW” są odpowiednio dobrane, efektowne dekoracje urodzinowe.

Zaproszenia ze słodką niespodzianką.

O dobry nastrój na imprezie warto zadbać jeszcze przed jej rozpoczęciem. Pierwszą wizytówką dobrze zapowiadającego się przyjęcia urodzinowego jest zaproszenie. Elegancko ozdobiony kartonik, zamknięty w kopercie zalakowanej małą czekoladką w opakowaniu z pewnością pozytywnie nastroi gości i sprawi, że z niecierpliwością będą oczekiwać na kolejne, słodkie niespodzianki.

Dyskretne przybranie stołu.

Ładnie udekorowany stół to nie tylko talerze i szklanki. Efekt przede wszystkim robią drobiazgi. Dyskretnie ukryte wśród serwetek proste dekoracje urodzinowe lub położone na spodeczku filiżanki pralinki sprawią, że goście poczują się mile powitani. Po drobne, słodkie przekąski umieszczone wśród zastawy stołowej chętnie będą sięgać zarówno dzieci, jak i dorośli.

Dobra zabawa ze słodką piniatą.

Impreza urodzinowa to przede wszystkim dobra zabawa. Wypełniona różnorodnymi pralinkami papierowa piniata stanie się punktem kulminacyjnym programu na urodzinowym przyjęciu. Dla małych solenizantów piniata może przybrać kształt ulubionej postaci z kreskówki lub zwierzątka. Dorośli mogą zbijać piniatę w kształcie cukierka, bukietu kwiatów lub innych, wymyślnych kształtów.

Elegancki tort urodzinowy.

Elegancki wcale nie oznacza wystawnego i pełnego przepychu. Do ustrojenia domowego, urodzinowego tortu wystarczą proste dekoracje urodzinowe, osadzone na bitej śmietanie z mascarpone lub w masie czekoladowej. Biały, pralinkowy tort z kokosem pokochają zwłaszcza dzieci, które nade wszystko cenią sobie smaczne dodatki i ozdoby. Prosty, oblany czekoladą tort z dyskretną czekoladką orzechową do ozdoby będzie odpowiednim uwieńczeniem eleganckiego stołu i przyjęcia dorosłego solenizanta. 

Dekoracje urodzinowe jako prezent.

Dekoracje urodzinowe to nie tylko elementy stołu i przyjęcia. Można je również wykorzystać jako prezent urodzinowy. Oto kilka propozycji:

  • słodki bukiecik pralinkowych kwiatków,
  • kartka pocztowa ozdobiona czekoladkami,
  • ozdobna filiżanka lub półmisek ze słodyczami,
  • ramka ze zdjęciem, ozdobiona samodzielnie urodzinowymi drobiazgami,
  • słoik dobrych myśli, wypełniony karteczkami z pozytywnym przesłaniem, sygnowanymi urodzinowymi dekoracjami.

Proste dekoracje urodzinowe można wykorzystać również do przystrojenia kwiatów, balonów lub girland na ścianę.

Dekoracje urodzinowe — przyprawa, która dobrze smakuje.

Małe, wydawać by się mogło, iż niewiele znaczące detale sprawiają, że urodziny będą dopracowane do perfekcji. Docenią to zarówno goście, jak i solenizant. Drobne dekoracje na urodziny, wykorzystane zarówno do przygotowania imprezy, tortu, jak i prezentu dla solenizanta, nadadzą właściwą oprawę uroczystości i sprawią, że zostanie ona zapamiętana na długo. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.