Ranking telewizorów do 3000 złotych

0 80

Telewizory dostępne są w różnych wariantach, o mniejszej i większej przekątnej, z różnymi rodzajami matryc. To urządzenia, które znajdują się w zasadzie każdym domu. Współczesne telewizory to jednak o wiele więcej, bo pozwalają na oglądanie również filmów czy materiałów zamieszczonych w Internecie. Jakie telewizory cieszą się obecnie największą popularnością? Na jakie warto zwrócić uwagę z budżetem do 3000 zł?

Telewizory, jakie parametry posiadają najlepsze współcześnie modele?

Planując zakup telewizora stajemy przed naprawdę niełatwym zadaniem. Dostępne w sklepach propozycje bardzo różnią się między sobą, jakością, parametrami, wielkością. Jakie parametry są obecnie standardem? Zdecydowana większość modeli to ekrany LCD lub OLED. Poza rozdzielczością Full HD coraz większa popularnością cieszy się rozdzielczość w standardzie 4K Ultra HD. To już standard w przypadku najnowszych produkcji na platformach VOD, dzięki któremu wrażenia z oglądania są nieporównywalne z dostępnymi jeszcze do niedawna rozwiązaniami. Współczesne telewizory wyposażone są oczywiście w systemy SMART TV, dzięki którym masz dostęp do Netflixa, HBO Max, Youtube i wielu innych platform i aplikacji.

Sprawdź kompleksowy poradnik o wyborze TV wraz z najpopularniejszymi modelami:
https://www.komputronik.pl/informacje/jaki-telewizor/

Telewizor w budżecie do 3000 zł

Z roku na rok, wraz z rozwojem technologii, pojawia się coraz więcej nowoczesnych telewizorów, a wraz z nasyceniem rynku tego typu produktami – spada także ich cena. Dzisiaj z budżetem 3000 zł można kupić naprawdę ciekawe propozycje. Co ciekawe, przeznaczając na zakup sprzętu około 3000 zł zyskać można naprawdę sporych gabarytów telewizor. Jakie modele, w tej półce cenowej zasługują na uwagę?

Samsung QE55Q67AAU 55 cali

To bogactwo barw, dzięki którym oglądanie każdego filmu stanie się czystą przyjemnością. Na uwagę zasługuje też genialna wręcz głębia obrazu, co osiągnięto dzięki podwójnemu podświetleniu diodami LED. Telewizor wyposażony jest w funkcję Quantum HDR. W ten sposób osiągnięto naprawdę doskonałą jakość wyświetlania obrazu, który jest wyjątkowo dynamiczny i szalenie wyrazisty. Telewizor wyposażony został w głośniki, które idealnie dopasowują się do akcji, jaka odgrywa się na ekranie. Zaletą tego telewizora jest wyjątkowa smukłość, a także szerokie pole widzenia. Absolutnym hitem jest opcja  Multi View, dzięki której możliwe jest podzielenie ekranu na dwie części.

Philips 55OUS7956

To propozycja, która niejednego zaskoczy doskonałą jakością obrazu, wyświetlanego w technologii 4K Ultra HD. Ale to jeszcze nie wszystko, bo w telewizorze znajduje się rewelacyjna funkcja Ambilight. Wokół całej matrycy umieszczono specjalne diody, które podczas oglądania będą kolorystycznie dostosowywały się do tego, co widnieje na ekranie. Model zaskakuje też rewelacyjnie działająca funkcją HDR, a dzięki Dolby Atmos podczas oglądania można poczuć się jak w prawdziwym kinie.

Ogromną zaletą jest tu bardzo intuicyjna obsługa i kompatybilność z Android TV. Producent zadbał, aby znalazły się w telewizorze popularne porty – USB oraz HDMI. Atutem jest z całą pewnością częstotliwość odświeżania na poziomie 60 Hz.

Telewizor TCL 55C631 QLED DVB-T2/HEVC

To propozycja przygotowana przez chińskiego producenta. Telewizor cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem, jest to urządzenie, w którym niezbyt wygórowana cena idzie w parze z jakością. Dużym atutem jest odwzorowanie kolorów, które jest efektem wybudowanej funkcji High Dynamic Range. Technologia ta umożliwia bardzo dokładne odwzorowanie obrazu, gdzie duże znaczenie mają także detale. Dodatkowo odpowiada za nadanie kolorom wyjątkowej głębi.

Innowacyjnym rozwiązaniem, które z całą pewnością spodoba się miłośnikom sportu jest funkcja MOTION CLARITY, poprawiająca ostrość ruchu. Dzięki temu wszystkie szczegóły są jeszcze bardziej widoczne – zupełnie, jakbyś oglądał sportowe rozgrywki na żywo.

Godną odnotowania kwestią są również bardzo dobrej jakości, wbudowane głośniki ONKYO, działające w technologii Dolby Atmos, które o ile nie jesteś audiofilem, z powodzeniem zastąpią głośniki do domu. Zastosowany system operacyjny Google TV umożliwia sterowanie głosem również innymi urządzeniami w domu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.