Gdzie oglądać seriale?

0 254

Liczba portali streamingowych z roku na rok rośnie. Nic dziwnego – jest to przecież dobry biznes. Dostęp do każdego z nich wiąże się oczywiście z opłatami, jakie trzeba ponieść za miesięczny abonament. Netflix czy HBO MAX – co wybrać? W tym artykule scharakteryzujemy dwie największe bazy filmów, ich mocne i słabe strony.

Informacje o serialach sprawdzaj na: https://nafakcie.pl/kategoria/seriale/

Netflix jest zdecydowanie numerem 1, jeśli chodzi o najczęściej wybieraną platformę z filmami i serialami. Zajmuje on również podium jeśli chodzi o liczbę tytułów, jakie ma w swojej bazie – jest ich łącznie ponad 3400! Lubimy mieć jak największą możliwość wyboru – opłaca się to również finansowo, gdyż możemy mieć wykupiony dostęp do jednej, dużej bazy filmów, a nie kilku mniejszych.

Zalety Netflixa

Jeśli jesteś na Netflixie od niedawna, to czeka Cię kilka, wielogodzinnych seansów filmowo-serialowych. Netflix przeważnie wypuszcza całość sezonu, co jest doceniane przez wielu użytkowników. Kto w pochmurną i deszczową pogodę nie lubi zawinąć się w koc i obejrzeć całego sezonu swojego ulubionego serialu naraz?

Wady Netflixa

Najczęściej zauważalną wadą Netflixa w ostatnim czasie jest jakość produkowanych przez nich filmów i seriali – użytkownicy skarżą się na jej spadek. Wiele osób uważa, że Netflix idzie na ilość, a nie jakość i przez to rezygnuje z oglądania ich nowych produkcji.

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netflix

Jakie są najbardziej znane tytuły na Netflixie? Jeśli chodzi o seriale, to najbardziej docenianymi są: House of Cards, Narcos, Stranger Things, Czarne lustro, The Crown i Dom z papieru. Mamy tam także wiele klasyków filmowych: Zielona mila, Forrest Gump, Podziemny krąg, Człowiek z blizną, Gorączka czy Uśpieni. Z nowszych pozycji znajdziemy tam m.in.: Twój Vincent, Bohemian Rhapsody, Zaginiona Dziewczyna i Boże Ciało.

HBO MAX – jakość produkcji

HBO MAX, dawniej znane jako HBO GO, jest drugim pod względem popularności portalem, który ma w swojej ofercie filmy i seriale. Jego produkcje są przeważnie wysoko budżetowe, a ich jakość jest naprawdę zadowalająca. Oczywiście każda z nich ma swoje wady i zalety, które są zależne od naszych preferencji, jednak wiele osób HBO MAX kojarzy właśnie z jakością.

Najpopularniejsze filmy i seriale na HBO MAX

Najpopularniejsze produkcje HBO to: Nowy Papież, Westworld, Gra o tron, Wataha czy Ślepnąc od świateł. Na HBO MAX znajdziemy również jeden z najbardziej znanych seriali na świecie – Przyjaciele. Fani Harry’ego Pottera również powinni zwrócić na ten portal streamingowy większą uwagę, gdyż właśnie tam obejrzymy serie o nastoletnim czarodzieju. Filmy, które po wykupieniu dostępu będziemy mogli obejrzeć to m.in.: seria Władcy Pierścienia, Joker, Whiplash czy Mechaniczna pomarańcza.

Zalety HBO MAX

Niekwestionowaną zaletą HBO MAX jest duża zdecydowanie duża liczba klasyków, zarówno jeśli chodzi o filmy, jak i o seriale. Drugim plusem portalu jest jakość własnych produkcji. Zmiana z HBO GO na HBO MAX przyniosła również nowy wygląd aplikacji, który podoba się wielu osobom.

Wady HBO MAX

Jeśli macie ochotę na tzw. binge – watching, czyli obejrzenie na raz kilku (a nawet kilkunastu) odcinków, to niestety, ale HBO MAX robi to w bardziej tradycyjny sposób, czyli dodając serial przeważnie udostępnienie po jednym odcinku tygodniowo. Dla wielu osób jest to największa wada HBO MAX.

HBO MAX czy Netflix – co wybrać?

Obie platformy są w Polsce bardzo popularne i wiele osób ma wykupiony dostęp do nich dwóch. Co wybrać jeśli chcemy płacić za jeden abonament? W takim przypadku trzeba rozważyć kilka kwestii. Jedną z nich jest to, z której bazy korzystaliśmy dłużej. Mimo że Netflix ma ją najbogatszą, to nie jest ona niewyczerpywalna. Po kilku latach może zabraknąć ciekawych tytułów – wtedy warto jest spróbować czegoś innego.

HBO MAX ma trochę mniejszą bazę, jednak wcale nie gorszą. Ceny za miesięczny abonament są zbliżone, jednak z HBO MAX korzystać mogą równocześnie (na różnych urządzeniach) trzy osoby, a z Netflixa (przy takiej samej cenie, czyli 29 zł miesięcznie) tylko jedna. Jeśli nigdy nie mieliśmy konta na żadnej z platform, najlepiej jest najpierw zapoznać się z ich bazą, a następnie zdecydować.

Czytaj też: https://facetembyc.pl/malik-montana-wzrost-kim-jest-wiek-ile-zarabia-i-gdzie-mieszka-zona-fame-mma/

Skomentuj

Your email address will not be published.