Dom pod Dwoma Orłami odc. 6 streszczenia, ile odcinków, powtórki VOD

0 2 444

Serial Dom pod Dwoma Orłami w TVP 1 leci w niedziele. Ile ma odcinków? Kiedy i gdzie oglądać powtórki w TV i na VOD? Przeczytaj streszczenie Dom pod Dwoma Orłami odc. 6 i 7.

Dom pod Dwoma Orłami to nowy polski serial, który w TVP 1 można oglądać w niedziele o 20:20. 5 lutego 2023 roku premiera odcinka 6. Tydzień później wyemitowany zostanie odcinek 7. Powtórka ostatniego odcinka emitowana jest w następną niedzielę o godzinie 18:40, czyli jest to idealna okazja, aby przypomnieć sobie co się wydarzyło w poprzednim odcinku, zanim obejrzy się premierę nowego.

Ponadto wszystkie odcinki Dom pod Dwoma Orłami można obejrzeć w dowolnym momencie w internecie. Udostępnia je za darmo platforma VOD TVP. Ostatni odcinek trafia tam po premierze w TVP 1. Poniżej prezentujemy również streszczenia odcinków.

Dom pod Dwoma Orłami ile odcinków? Cały sezon 1 liczy 10 części.

Dom pod Dwoma Orłami odc. 5 streszczenie

Rok 1939. Życie na Kresach toczy się leniwie, pomimo coraz częstszych wieści o nadchodzącej wojnie. Dorastający rówieśnicy Zbyszek i Wasylko rywalizują ze sobą na każdym polu. Kochają się też w tej samej dziewczynie – Aksinii. Wasylko spiskuje z ukraińskimi nacjonalistami, przez co Antoni musi go ratować przed policją. Wkrótce Niemcy napadają na Polskę i Antoni zostaje zmobilizowany. Tymczasem w Breslau Peter i Lisa biorą ślub. Goldstein pragnie przepisać na Karla swój majątek, by uchronić go przed konfiskatą jako mienie żydowskie. W zamian prosi o pomoc w ucieczce za granicę. Lisa z wyróżnieniem kończy medycynę i podejmuje etat w klinice. Jej pierwszy w życiu pacjent ma na plecach wyciętą nożem swastykę. To skatowany przez bojówkarzy Goldstein. Lisa obiecuje umierającemu, że zaopiekuje się jego rodziną i pomoże im uciec z Rzeszy. Kilkadziesiąt lat później, czekając na wyniki badań babci, Marianna – czytająca pamiętniki Lisy – zdaje sobie sprawę, że jest w tym samym szpitalu, w którym skonał Goldstein. Marianna odkrywa, że jej życie to stąpanie po śladach Karla i jego siostry. Ten sam dom, te same ulice, uczelnie, szpitale, stale te same kamienie pod stopami.

Dom pod Dwoma Orłami odc. 6 streszczenie

17 września na Polskę napada Związek Radziecki. Dowódcy Armii Czerwonej namawiają ukraińskich chłopów, by chwytali za broń i samodzielnie wymierzali sprawiedliwość polskim panom. Dla Wasylki to szansa na wybicie się i uzyskanie pozycji, o jakiej marzył. W nocy Zofię budzi walenie do drzwi. Ma kilka chwil na spakowanie rzeczy i opuszczenie dworu. Wraz ze Zbyszkiem oraz małymi bliźniętami zostaje wywieziona w głąb ZSRR. Zaczyna się mordercza podróż w bydlęcych wagonach. Niemal 60 lat później Marianna spotyka się z Uwe, który pomaga jej odczytać pismo Lisy. Z nich dowiadujemy się, Karl, szczęśliwie unika służby na froncie. Zostaje on powołany do Komisji profesora Grundmanna, która ma za zadanie ukryć największe skarby sztuki zrabowane w Polsce. Karlowi w pracy pomaga młoda asystentka, Maria. Lisa rodzi Helenkę. Jedzie odwiedzić Petera stacjonującego wraz z oddziałem w garnizonowym miasteczku Generalnej Guberni. Do spotkania niestety nie dochodzi. Podczas patrolu Peter ginie z rąk polskich partyzantów.

Dom pod Dwoma Orłami odc. 7 streszczenie

Trwa mordercza podróż wysiedlonych Polaków w głąb Związku Radzieckiego. Podczas przeładunku na stacji, Zbyszek zostaje zwerbowany do pracy przez sowieckich żołnierzy. Transport z jego matką odjeżdża. Zbyszek mając szansę na ucieczkę, decyduje się porzucić Zofię i rodzeństwo. W Bresalu Karl, jak dawniej, spędza czas ze swoimi kolegami, teraz członkami Gestapo. Na jednym ze spotkań ogląda film z rozstrzelania więźniów skazanych na śmierć. Jest wstrząśnięty, jak szybko się tym znudził, choć wiedział, że to prawdziwa śmierć. Karl oświadcza się Marii i zostaje przyjęty. Wkrótce jednak miasto zostaje ogłoszone twierdzą i nazywane Festung Breslau. Wśród zabezpieczanych przez komisję Grundmanna dzieł pojawiają się skrzynie pełne złotych zębów przywiezione z Auschwitz jako tajny depozyt Gestapo. Karl w porozumieniu z SS opracowuje plan ukrycia złota i dzieł sztuki wielkiej wartości w podziemnych skrytkach w górach.

Leave A Reply

Your email address will not be published.