Bolivar 59, 60, 61 streszczenie szczegółowe odcinków

370

Bolivar streszczenie szczegółowe odcinków 59, 60, 61 po polsku. Serial można oglądać w TVP 1 i na TVP VOD. Ile ma odcinków?

Serial Bolivar w TVP

Serial Bolivar emitowany jest w telewizji TVP 1 od poniedziałku do piątku o godzinie 21:05, w soboty o 20:30 oraz w niedziele o 20:15. Live Stream w internecie z TVP 1 udostępnia WP Pilot.

Powtórki odcinków serialu Bolivar po polsku można oglądać w internecie na platformie TVP VOD (vod.tvp.pl). Dzisiejszy odcinek trafia tam po emisji w TVP 1.

W najbliższych dniach emisja odcinków 59, 60, 61. Bolivar odc. 59 wyemitowana zostanie w niedzielę.

Bolivar ile odcinków?

Serial Bolivar ile ma odcinków? Całość składa się z 63 odcinków, które w TVP 1 wyemitowane zostaną w lipcu i sierpniu.

Bolivar streszczenie odcinków

Bolivar 56 streszczenie szczegółowe

Julio Herrera wraca wcześniej z wyprawy do Wenezueli – w domu czeka go niemiła niespodzianka. Po raz kolejny ponawia próby uzyskania rządowej posady i udaje się do Santandera. Dochodzi do zgrzytu między dawnymi towarzyszami broni. Santander wdaje się w sprzeczkę z Bolivarem i traci posadę wiceprezydenta. Niemniej za namową przyjaciół postanawia zachować się dyplomatycznie. Organizuje huczne przyjęcie na cześć brytyjskiego konsula i zaprasza wszystkich wpływowych ludzi w Bogocie łącznie z Wyzwolicielem. Całe miasto szykuje się na bal. Na scenie pojawia się siostra Nicolasy, Bernardina, która ma nadzieje przyćmić wszystkie damy na przyjęciu. Ma swój ukryty cel.

Bolivar 57 streszczenie szczegółowe

Między Juliem i Bertą jest coraz gorzej. Zrozpaczona Berta wymyka się w tajemnicy do spowiedzi. Surowy ksiądz zadaje jej pokutę, na którą udręczona kobieta nie chce przystać. Zgorzkniały Julio coraz częściej zagląda do tawerny, gdzie znajduje nowych kompanów. Marceli udaje się przerobić mundur Bolivara na czas. Po wielu perypetiach strój wyjściowy trafia znów do generała. Senator Sotomayor zaprasza Marcelę na przyjęcie i składa jej propozycję nie do odrzucenia. Ku niezadowoleniu Santandera, Bolivar bryluje na przyjęciu. Napięcie między dwoma politykami jest coraz bardziej widoczne, dochodzi do scysji w obecności brytyjskiego konsula.

Bolivar 58 streszczenie szczegółowe

Marcela wymyka się z przyjęcia w towarzystwie Jose. Ksiądz Ardila wraca do kościoła, gdzie zaskakuje rabusiów, co przypłaca życiem. Napięcie między Bolivarem i Santanderem rośnie. Kością niezgody jest ostateczna wersja konstytucji. Julio Herrera dopuszcza się coraz większych aktów przemocy wobec żony. Przekonana o własnej winie Berta, znosi to z godnością. Bolivar postanawia przykładnie ukarać zabójców księdza. Dzięki pomocy Berty odkrywa, kto popełnił zbrodnię. Nakazuje poszukiwania zbiegłego pułkownika. I tu do akcji nieoczekiwanie wkracza Sereno.

Bolivar 59 streszczenie szczegółowe

Jose dowiaduje się, że Marcela zgodziła się poślubić senatora Sotomayora. Bolivarowi udaje się uwięzić wszystkich winnych napadu na kościół i zmusza sędziego do szybkiego wydania wyroku. Mieszkańcy Bogoty są podzielen, i niektórzy uważają, że Bolivar posunął się za daleko i że wyrok jest zbyt surowy. Santander i jego poplecznicy postanawiają zwołać konwencję konstytucyjną za plecami Wyzwoliciela. Marcela bywa na wieczorkach towarzyskich i przekazuje Manueli niepokojące wieści na temat nastrojów panujących w mieście. Saldarriaga jest zaniepokojony nagłym zniknięciem Berty. Nieszczęsna kobieta zaczyna tracić zmysły. Gervasio wraca z Caracas. Czeka go niemiła niespodzianka.

Bolivar 60 streszczenie szczegółowe

Mieszkańcy Caracas są coraz bardziej podzieleni w sprawie zbliżającej się egzekucji zabójców księdza. Manuelita próbuje przekonać Bolivara, żeby zmienił zdanie. Generał stoi przed trudnym wyborem. Gervasio stawia na swoim i odmawia współpracy z władzami Caracas. Santander i jego poplecznicy organizują konwencję konstytucyjną na prowincji, że by mieć większy wpływ na delegatów, w tym na tych, którzy popierają Bolivara. Florentino i Vargas w nieuczciwy sposób zdobywają informacje na temat sytuacji w prowincjach podlegających rządom Bogoty. Na podstawie uzyskanych informacji, Santander opracowuje nową strategię, która ma podciąć skrzydła prezydentowi. Dionisio, rozczarowany postawą swojego generała, postanawia wrócić do Wenezueli.

Bolivar 61 streszczenie szczegółowe

Santander dwoi się i troi, żeby przekonać delegatów do swojej wersji konstytucji. Tymczasem Bolivar nabiera sił w Bucaramandze. Towarzyszą mu Jose, Dionisio oraz O’Leary, który jako jedyny jest uprawniony do obserwowania obrad konwencji konstytucyjnej. Urażony i bezsilny Bolivar spędza czas na wspominaniu przeszłości. Ostatecznie sprawy przybierają korzystny dla niego obrót. Manuelita nie próżnuje. Wydaje małe przyjęcie z okazji przyjazdu Fernanda Bolivara, bratanka Wyzwoliciela. Podstępnie zaprasza panią Rochę i jej znajomych. Daje znać wrogom Bolivara, że wie o ich machinacjach. Wyjawia też Fernandowi ciemne sekrety z przeszłości pani Rochy. Gervasio rozważa możliwość wyjazdu z Bogoty.

Bolivar 62 streszczenie szczegółowe

Fernando odwiedza Madame Rocha. Spotkanie zapowiada się interesująco, niemniej zostaje przerwane przez Manuelitę, która ma ważne wieści dla bratanka Bolivara. Generał jest w drodze do Bogoty. Manuelita postanawia zgotować mu powitanie godne bohatera. Część senatorów postanawia wesprzeć Bolivara i nie dopuścić do wprowadzenia konstytucji Santandera w życie i daje generałowi władzę absolutną w sprawach publicznych. Zachęcona tym sukcesem Manuelita wpada na pomysł zorganizowania hucznego przyjęcia na cześć kochanka. Bolivar nie jest w nastroju do świętowania, bowiem właśnie doszły go niepokojące wieści z południowych prowincji. Madame Rocha i bywalcy jej salonu znaleźli się w kropce. Za wszelką cenę nie chcą dopuścić, by Bolivar znów zdobył nad nimi przewagę, niemniej postanawiają wybrać się na urodziny świeżo upieczonego dyktatora.

Bolivar 63 streszczenie szczegółowe

Manuelita wydaje wielkie przyjęcie na cześć Simona Bolivara z okazji jego urodzin. Zaprasza na nie licznych gości z całej Bogoty. W trakcie zabawy upija się i inscenizuje proces sądowy i rozstrzelanie generała Santandera, politycznego przeciwnika Bolivara. Wybucha skandal. Wyzwoliciel jest wściekły na swoją kochankę. Julio Herrera więzi w domu swoją żonę Bertę. Gdy przyjaciele chcą ją uwolnić, dochodzi do szarpaniny i Julio ginie od kuli z pistoletu. Gervasio trafia do więzienia oskarżony o zabójstwo. Grozi mu kara śmierci.

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.