Archiwista odc. 8. Zwiastun i streszczenie

0 1 074

W piątek 28 lutego wyemitowany zostanie 8 odcinek serialu Archiwista. Co się w nim wydarzy? Zapraszamy do obejrzenia zwiastunu i przeczytania streszczenia.

Komendant (Mirosław Zbrojewicz) i jego zastępca (Rafał Mohr) mają pretensje do archiwistów, że jeszcze nie skończyli pracy nad cyfrową kartoteką. Postanawiają dać im nadzorcę. Zostaje nim Tomek (Mateusz Kmiecik). Policjant jest wściekły, bo miał zajmować się sprawą zaginięcia majętnej wdowy, Stefanii Klubowicz (Marta Walesiak). Według relacji jej przyjaciółki (Diana Kadłubowska), kobieta wyjechała z nowo poznanym mężczyzną do Indonezji i kupiła tam hotel. Niedawno go sprzedała i wtedy mocno ograniczyła kontakty z bliskimi. Wysyła tylko maile.

Henryk (Henryk Talar), słysząc nazwisko wybrańca Stefanii, przypomina sobie sprawę sprzed lat. Karol Rawski (Jan Wieczkorkowski) został oskarżony o uwiedzenie pięciu kobiet. Mikos spotyka się z jedną z nich, Magdaleną Babicz (Monika Szalaty). Tamtą sprawę prowadził komendant, któremu wprawdzie nie udało się skazać Karola, ale sprawił, że ten stracił cały majątek. Archiwiści dochodzą do wniosku, że Stefania mogła być kolejną ofiarą Rawskiego.

W czasie rozmowy z Tomkiem i Zuzą (Paulina Gałązka) Karol wyjaśnia, że postanowił zmienić swoje życie. Później policjanci rozmawiają z Lucyną, która jest zaskoczona, że przyjaciółka sprzedała hotel w Azji, a teraz chce się pozbyć apartamentu w Polsce. Sprzedażą zajmuje się jej brat (Cezary Iber), z którym zawsze miała napięte stosunki. Henryk podszywa się pod potencjalnego kupca i spotyka się z Łukaszem Klubowiczem.

Kilka godzin później Tomek dowiaduje się od specjalistów IT, że wprawdzie nie mogą ustalić dokładnego adresu IP komputera, z którego Stefania przez ostatnie pół roku wysyłała maile, ale jednego są pewni znajduje się on na terenie Polski. Stachura zwraca się do komendanta o pomoc w uzyskaniu dostępu do list pasażerów podróżujących między Indonezją i Polską. Mirosław się zgadza, ale kierowanie śledztwem powierza aspirant Dąbrowie (Angelika Kurowska).

Niebawem Zuza i Henryk odwiedzają Łukasza, a Tomek oraz Julka jadą do Karola. Kilka godzin później policjanci i archiwiści są świadkami tajnego spotkania Klubowicza, Rawskiego oraz Natalii (Aleksandra Prochownik), którą wcześniej widzieli w mieszkaniu Stefanii. Po ich doniesieniach prokurator (Beata Fido) decyduje się na aresztowanie wszystkich podejrzanych.

Skomentuj

Your email address will not be published.